,,Jestem, bo jesteś” w Teatrze Zdrojowym w Kudowie-Zdroju

  Podsumowanie I semestru szkolnego było okazją do wręczenia statuetki  ,,Jestem, bo jesteś” za rok 2018 oraz zaprezentowania wkładu dzieci kudowskich w akcję pomagania innym.


     W dniu 24 stycznia 2019r. w Teatrze Zdrojowym w Kudowie-Zdroju po raz kolejny została wręczona Nagroda im. Teresy Karch.
Kim była i pozostanie Teresa Karch – o tym nikomu nie trzeba przypominać.
Jak powiedział Ks. Edward Rostkowski ,,działała na prowincji” nie ,,w centrum” , lecz cicho, z boku ,,prowincjonalnie” nie czekając na oklaski.  Jej skromność, bezinteresowność i działanie dla drugiego człowieka – uczyniło ją szlachetnym Ambasadorem pomagania.
Komitet  po raz 10-ty przyznał statuetkę ,,Jestem, bo jesteś”.  Tym razem otrzymała ją  Pani Jadwiga Sulikowska-Śleziak, która wnosiła, jak podkreślała Kapituła –  bardzo duży wkład w  kształtowanie  przestrzeni pomocy społecznej, a Jej działania na rzecz innych –  wymagały poświęcenia ogromu czasu prywatnego. Bywały dni, że potrafiła nocą doglądać osób potrzebujących i reagować na ich bolączki. Pani Jadwiga ze  wzruszeniem  przyjęła nagrodę wspominając, że współpraca z Terenią Karch była dla niej prawdziwym zaszczytem.


    Dyrektor  ZSP im JPII Pan Jerzy Łukasik przedstawił wkład zarządzanej przez siebie placówki oświatowej, która często angażuje się w akcje charytatywne z pomocą dzieci i dorosłych.
Uroczystość w Teatrze była okazją do wręczenia nagród  dzieciom szkolnym biorącym udział w konkursie plastycznym niosącym ze sobą przesłanie LUBIMY POMAGAĆ. Prace naszych dzieci, jak zachęciła Pani Dyrektor szkoły na Czermnej – Pani Małgorzata Krawczyk – można podziwiać w Pijalni w Parku Zdrojowym.


Dodatkowo doceniona została młodzież, która zaangażowana jest w wolontariat kudowski.


Wszystkim nagrodzonym oraz niosącym pomoc ,,na prowincje” serdecznie gratulujemy.
,,Dobrych ludzi się nie zapomina”  – oni przechodzą do pamięci, bo ich idee żyją wśród nas.
/GzK/