Program P9P – dotyczący potrzeby rozwiązań komunikacji i miejsc parkowania

Stowarzyszenie ,,Obywatelska Kudowa” – OK  w ogłoszonym Programie 9 Priorytetów – P9P na lata 2018-2022  uwzględniło w punkcie 6:

Dogodne, praktyczne i ekologiczne rozwiązania w zakresie komunikacji i miejsc parkowania w mieście

Tegoroczna  Majówka potwierdziła tylko, że należy wprowadzić rozwiązania w w/w zakresie. Ruch pojazdów w sezonie letnim oraz weekendowym stale rośnie i będzie się powiększał.
Zarówno mieszkańcy Kudowy, jak i przyjeżdżający do nas (przejeżdżający przez Kudowę w kierunku Karłowa) turyści doświadczają korkowania się głównej arterii miejskiej – ulicy Zdrojowej.
Problemy związane z komunikacją oraz parkowaniem w naszym mieście, często są przedmiotem rozmów w Stowarzyszeniu OK.  Mając to wszystko na uwadze stowarzyszenie uwzględniło taką potrzebę w pkt. 6 programu OK –  P9P.

 

————————————————————————————————————————————

Poniżej przypominamy  ogłoszone 13 kwietnia br. podstawowe  priorytety na lata 2018-2022, które mogą bardzo poprawić usprawnić  nasze miasto i nasze życie http://obywatelskakudowa.pl/2018/04/13/program-p9p-najwazniejsze-cele-czyli-priorytety/             

 1. Gospodarka jest naszym najważniejszym zadaniem – czyli biznes, inwestycje i gospodarka komunalna
 2. Władza i decydowanie o rozwoju oraz ożywienie życia społecznego ma być  jak najbliżej osiedla
 3. Społeczne Rady Konsultacyjne złożone z przedstawicieli mieszkańców dla gminy,  szkół i instytucji kultury.
 4. Boczne ulice wyprowadzamy na plan pierwszy. Trzeba zmienić patrzenie na Kudowę  z jednej centralnej ulicy na sieć ulic bocznych.
 5. Kultura i nauka,  turystyka, biznes, piękno miasta – to nasze wspólne sprawy. Obowiązuje współpraca, a nie podstawianie nogi innym.
 6. Dogodne, praktyczne i ekologiczne rozwiązania w zakresie komunikacji i miejsc parkowania w mieście
 7. Ochrona czystości powietrza w mieście, jako warunek funkcjonowania uzdrowiska i zdrowia mieszkańców.
 8. Doprowadzić do świadomości, że punktualność i uczestnictwo są  gwarantem rozwoju gminy opartej na samodyscyplinie, odpowiedzialności i wzajemnym szacunku.
 9. Życzliwość przyciąga i łączy! –  upowszechnianie nowego zwyczaju kudowskiego – pozdrawianie z uśmiechem słowami ,,Dzień Dobry” znajomych i  nieznajomych na ulicach, w parku i na szlakach turystycznych. Niech z życzliwości znana będzie uzdrowiskowa Kudowa.

 

 

 

3 komentarze/y do artykułu “Program P9P – dotyczący potrzeby rozwiązań komunikacji i miejsc parkowania

 1. Standardem w te dni był korek do świateł przy ósemce,który zaczynał sie od skrzyżowania z ul. Jana Pawła II.Pusty natomiast był parking za Urzedem Miasta.W centrum auta jeżdziły jak chciały i parkowały gdzie chciały ,ale to akurat trwa już kilka lat .Strach pomyślec co będzie się działo w wakacje .

 2. Witam
  Dlaczego tylko podkreślacie główna arteria ul. Zdrojowa, a ul. 1- go Maja. Region turystyczny, 95% procent turystów będących w Kudowie zwiedza Błędne Skały czy Kałów z jego atrakcjami. Na odcinku ul. 1-go Maja od skrzyżowania z ul. Turystyczną do granicy miasta nie ma chodnika !!!!!!!!!!!!!!. To nikogo widzę nie interesuje, nieważne że mieszkańcy i turyści uciekają po rowach przed autami. Tak się dba w naszym mieście o bezpieczeństwo. Wielokrotnie temat ten był poruszany przeze mnie z obecnym burmistrzem czy poprzednim. Wszyscy łącznie z radnymi tylko przypominają sobie o tym tylko podczas wyborów jako hasło wyborcze. Do punktu 6 proponuję dodać jeszcze bezpieczne rozwiązania w zakresie ruchu pieszego i rowerowego.

  1. Szanowny Panie Piotrze,
   serdecznie dziękujemy za komentarz. Pańskie uwagi są słuszne i cenne; i cieszymy się, że poruszył Pan kolejny problem – tym razem związany z bezpieczeństwem.
   Nasz wpis nie dotyczył jednak stwierdzenia, że patrzymy na Kudowę przez pryzmat jednej ulicy Zdrojowej, wręcz przeciwnie.
   Pkt. 6 zawierał priorytet: rozwiązań w zakresie komunikacji i miejsc parkowania w Kudowie-Zdroju.
   Odnieśliśmy się również do tegorocznej Majówki i zakorkowanej Zdrojowej – co było dowodem, że trzeba coś zmienić, by w przyszłości nie spotkał nas wielki problem. Co do ul. 1 Maja to bez wątpienia ma Pan rację. Temat ten przewija się wielokrotnie na zebraniach i o ile pamiętam to w tej sprawie ,,walczyła” kiedyś radna tamtego okręgu. Sama doświadczyłam strachu i lęku, idąc tamtędy w kierunku Karłowa wraz z dziećmi, by dzieci zastosowały odległość od przejeżdżających pojazdów.
   Obiecuję, że zajmiemy się tym tematem i będzie to przedmiotem naszych działań w Stowarzyszeniu OK. Jeżeli zechce Pan spotkać się z nami i przekazać nam swoje cenne uwagi w tej sprawie – serdecznie zapraszamy na nasze spotkania.
   Z pozdrowieniami. MMB

Komentarze są wyłączone.