IV OPŁATEK WSPÓLNOTOWY W OGRODZIE MUZYCZNYM – 23 grudzień 2019 r. 

    Foto: Maciej Chorzępa

 

  Zgodnie z tradycją Stowarzyszenia ,,Obywatelska Kudowa”, już po raz czwarty spotkaliśmy się w Ogrodzie Muzycznym na Opłatku Wspólnotowym.  Intencją, jaka przyświeca nam od początku było stworzenie inicjatywy jednoczącej, w miejscu ,,bez barier” i miasta ,,bez barier i granic”; gdzie giną waśnie, spory stają się nieważne i liczy się poczucie stanowienia jednej Wielkiej Rodziny Kudowskiej, która zasiada do wspólnego Stołu w zgodzie i  życzliwości.
A że dzień Wigilli to czas magii i czarów – to właśnie 23 grudnia 2019 r . po raz kolejny poczuliśmy tę moc: żelazne instrumenty w Ogrodzie Muzycznym ożyły grając  tony Kolęd świątecznych. I choć nie było z nami już tych, którzy mogli ,,zasiąść” z nami w ten Dzień przy ,,Wspólnym Stole”, bo ich czas został już wypełniony na tej Ziemi – to jednak patrzą na nas, tam ,,z góry”,  ciesząć się, że chcemy ,,budować” lepszą, bardziej życzliwszą Kudowę bez ,,barier i granic”; My o nich również pamiętamy, o tych wszystkich pożytecznych Postaciach, które odegrały ważną rolę w budowaniu piękniejszej Kudowy; pamiętamy o Janie, Ani, Ewie, Teresie, Irenie, …..  – pamiętamy o Was!

Tym wszystkim, którzy pomimo obowiązków przedświątecznych mieli potrzebę, by spotkać się razem na Opłatku Wspólnotowym w Ogrodzie Muzycznym – Wielkie Dzięki!

SPOTYKAMY SIĘ ZA ROK W TYM SAMYM MIEJSCU – 23. XII. 2020 O GODZ. 18:00
NIE ZAPOMNIJ!
PRZYJDŹ!
CZEKAMY NA CIEBIE!
Stowarzyszenie ,,Obywatelska Kudowa”
Marta Midor-Burak


Foto: Andrzej Gałaszewski


Foto: Maciej Chorzępa

Goście z Paryża: Red. Aleksander Cząstkiewicz z Małżonką – Prof. Marie Kobayashi (Foto: Maciej Chorzępa)

Foto: Maciej Chorzępa


Dziękujemy Piotrowi Oleksemu (Pseudo: Elton) za pięknie wyśpiewane Kolędy (Foto: Andrzej Gałaszewski)

Wigilijny barszczyk z pasztecikiem w restauracji RETRO – dziękujemy! (Foto: Andrzej Gałaszewski)

Miło nam było spędzić wspólnie czas
(Foto: Andrzej Gałaszewski)
Do zobaczenia za rok!

Zdjęcia zostały wykonane przez Pana Macieja Chorzępę i Andrzeja Gałaszewskiego za co
serdecznie dziękujemy!