Pod Pomnikiem, w restauracjach i w godnym wystroju – Aniny 2019

ANINY KUDOWSKIE -2019

 

 

     W tym roku przypada 680 rocznica urodzin Anny Świdnickiej –  Historycznej Patronki Kudowy Zdroju. Od 2005r organizujemy pod jej Pomnikiem w Czermnej imieniny naszej Patronki pod nazwą Aniny Kudowskie. Zwykle ograniczały się do wypowiedzenia paru słów życzeń i zbiorowej fotografii pań o imieniu Anna z gośćmi obojga płci  o różnych imionach.

Miejmy nadzieję, że w tym roku Anny  przyjdą i przyjadą pod Pomnik w Czermnej  – w dniu 27 lipca (sobota) o godz. 11:00. Będą przemówienia, życzenia  i wielka zbiorowa fotografia i jakaś miła niespodzianka.

 

Szykuje się sympatyczny program.
Komitet Inicjatywny Anin przygotował receptury posiłków z XIV wieku , z czasów Anny Świdnickiej korzystając z porad wybitnych znawców kuchni sprzed 600 lat prof.. Ireny Korbelarovej z Uniwersytetu w Opavie w Czechach  i znawczyni kuchni dolnośląskiej Barbary Jakimowicz-Klein z Wrocławia. Każdy restaurator kudowski może skorzystać z tych receptur , które publikujemy. Nasi goście Aninowi mogą w restauracjach kudowskich posmakować cudów z XIV wieku. A może coś z nich wejdzie na stałe. Instrukcji szczegółowych może udzielić pani Marta Midor-Burak. Komitet Inicjatywny przygotował także portret Anny Świdnickiej do wystroju instytucji, lokali i wystaw sklepowych. Jest to bardzo elegancko wykonana fotografia  portretu Anny  Świdnickiej według rzeźby wykonanej przez Petera Parlera w XIV wieku. Fotografię w ramce o wymiarach A3  można zakupić w zakładzie Fotograficznym Jana Wołoszczuka , w przyziemiu budynku Banku PKO SA. Ten obrazek może ozdabiać nasze instytucje, szkoły, restauracje, różne lokale i domy prywatne  przez cały rok przez całe długie lata. Wszystkie panie i panienki o imieniu Anna są bardzo mile oczekiwane pod Pomnikiem w Czermnej z jak najliczniejszym towarzystwem. Pokażmy, że kochamy nasze Anny, naszą piękną Patronkę, która była Księżniczką Piastowską, Królową Czech i Cesarzową Cesarstwa Rzymskiego.
Do miłego spotkania pod Jej Pomnikiem   27 lipca ( w sobotę) o godz. 11.
Wszyscy znajdziemy się na pięknym pamiątkowym zdjęciu, które przejdzie do historii naszego miasta.

W imieniu Komitetu Inicjatywnego
Bronisław MJ Kamiński- przewodniczący

 

 

***
W poniedziałek, dnia 8 lipca 2019 r. zamieścimy propozycje dań kuchni XIV wieku