Życzenia Świąteczne – Kudowski Opłatek Wspólnotowy (23.12.2021r.)

Autor zdjęcia – Henryk Cholawski

.

Odkąd istnieje Stowarzyszenie OK przyjęło się, że w przeddzień Wigilii w dniu 23 grudnia o godzinie 18:00 przy żelaznych instrumentach w Ogrodzie Muzycznym spotykają się Ludzie na Opłatku Wspólnotowym.

I choć dzisiejsze realia nie pozwalają na  tradycyjne uściski, to jednak nie przeszkadzają one w okazywaniu sobie ciepła, życzliwości i poczucia stanowienia jednej Wielkiej Rodziny.
Żelazne instrumenty, jak zwykle ożywają za sprawą naszego Piotra – Eltona Kudowskiego, który tchnie w nie melodie świątecznych pastorałek, a magia Wigilijnego Opłatka,  niegasnącego ciepła i życzeń – rozprzestrzenia się nawet po tych najmniej uczęszczanych alejkach, pukając do drzwi każdego Mieszkańca.
Dzisiaj, przy naszym ,,Wielkim Stole Wigilijnym” zasiedli z nami wszyscy – Ci, których nie ma już pośród nas, ale na zawsze pozostaną w pamięci zbiorowej naszej Wspólnoty,  i ci których nie było z różnych przyczyn.  Ta niesamowita więź wspólnotowa sprawia, że wszystko pięknieje; Kudowa pięknieje, my piękniejemy, cały świat staje się lepszy, a my jesteśmy jedną Wielką Rodziną Kudowską.


***

Stowarzyszenie Obywatelska Kudowa- OK,
Znajomi i Przyjaciele
ślą wszystkim Mieszkańcom i Ludziom na całym Świecie życzenia świąteczne:
zdrowia, pomyślności, życzliwości;
byśmy każdego dnia rodzili się na nowo,
a miłość i życzliwość do drugiego człowieka wypełniały nasze życie;
byśmy czuli się Jedną Wielką Rodziną

 

Do zobaczenia za rok na Opłatku Wspólnotowym!