Koronawirus chce nam coś przekazać!

KORONAWIRUS
Czy chce nam coś przekazać?

 

  Od pewnego czasu żyjemy pandemią wirusa COVID-19, który zdominował życie na całym świecie; żyją nim oni, my, ty, ja…; toczymy tę walkę i będziemy wszyscy musieli zmierzyć się z tym ,,inteligentem”; ale najważniejsze jest to, kto z nas okaże się mądrzejszy z wyobraźnią i zasadami;  kto z nas wyciągnie lekcję jaką on nam daje i kto zamieni go w pozytywne wartości dla Ludzi i Ziemi.
Wykorzystajmy tę szansę – nie zmarnujmy tego czasu…

 


On pokazuje mentalność narodu

   Zaczęło się od Chin. Wuhan okazało się bezradne w obliczu klęski. Ale mentalność Dalekiego Wschodu – zdyscyplinowanie, obowiązek, odpowiedzialność – zwyciężyły!
Teraz ,,roześmiane” Włochy stały się najsłabszym ogniwem, ale naród potrafi jednoczyć się w śpiewie tworząc Wspólnotę na dobre i złe – i zapewne to już końcówka tej walki. ,,Szorstkie”  Niemcy, gdzie ,,Ordnung muss sein” przekazują statystyczne, bezwzględne realia dysponując jedną z lepiej wyposażonych służb zdrowia.  ,,Pragmatyczne”  Czechy przyjmują scenariusze proste i dobre dla swoich obywateli ..Wszyscy przygotowują się do ataku na wroga swoimi metodami.  Polska…On pokazuje mentalność nas wszystkich

  Każdy z nas ma nadzieję, że w Polsce wirus nie da o sobie znać tak silnie,  jak w innych krajach. Ale niestety jest to tylko nasze życzenie i będziemy musieli zmierzyć się z wrogiem nas wszystkich. A może on chce nam coś pokazać?  Może to, że: zagalopowaliśmy się za daleko, że tak naprawdę liczy się życie, szacunek do Ludzi i Ziemi, współodpowiedzialność, troska, poświęcenie, odrzucenie gry pozorów…; te przekomarzania: czyja racja jest lepsza, i ta cała ,,polityka”, którą żyjemy – w tej chwili stają się nieistotne, bo wirus to nasz wspólny wróg, a my powinniśmy być Wspólnotą przeciwko niemu.


Czy on nas czegoś nauczył?
Czy może jeszcze nie?
  

Mamy obecnie wiele czasu na przemyślenia, zbliżenie się do siebie, jako Rodzina, Naród; mamy czas, by zweryfikować priorytety, ustalić wartości – nie zmarnujmy tego czasu! 
Bo, co tak naprawdę liczy się w życiu?
To od nas zależy, co wybierzemy! /MMB/