Mieszkańcy dla Dorotki – 3 sierpień o godzinie 14:00

,,Tak niewiele możesz dać od siebie – tak wiele dając drugiemu…”

Kochani ,,Mieszkańcy dla…”

To już jest naszą tradycją, że sierpień, jest miesiącem, kiedy łączymy się
w polepszeniu komfortu życia drugiego człowieka. 

Byliśmy z Jolą, Sylwią, Krzysiem, Maryjką,  Elizą i Tomkiem.
Tym razem mała Dorotka potrzebuje naszego wsparcia, by jej życie było łatwiejsze.

Wierzymy, że i tym razem dołożymy naszą małą cegiełkę, by życie drugiego człowieka było dzięki drugiemu człowiekowi – przyjemniejsze. / ,,Mieszkańcy dla…”/

 

 

Spotykamy się 3 sierpnia 2019r (SOBOTA)  o godzinie 14:00 w Parku Zdrojowym pod Blachą!!! 

 

 


Dorotka Nowak-  urodziła się 26 listopada 2015 roku w Bytomiu. Ma najbardziej złożony typ rozszczepu kręgosłupa (przepuklinę oponowo-rdzeniową). W pierwszej dobie swojego życia przeszła bardzo skomplikowaną operację w Katowicach i spędziła tam miesiąc . Nie rusza nóżkami, które są wiotkie i pojawiły się inne następstwa m.in. skolioza, pęcherz neurogenny, przodopochylenie miednicy, stopy końsko-szpotawe, zwichnięte bioderka, przykurcze w nóżkach, zakotwiczenie rdzenia kręgowego . W 2018 roku przeszła kolejną poważną operację – odkotwiczenie (uwolnienie) rdzenia kręgowego, która na szczęście zakończyła się powodzeniem,  jednak po kilku miesiącach rdzeń po raz kolejny się zakotwiczył i być może będzie potrzebna kolejna operacja. W lipcu 2019 czeka ją jeszcze operacja biodra i stóp w klinice ortopedii w Aschau (Niemcy), która wiąże się z ogromnymi kosztami.
Dlatego potrzebna jest pomoc na leczenie, rehabilitację oraz turnusy.  Tu liczy się każda złotówka. Na pewno przydadzą się też pampersy, chusteczki i inne rzeczy związane z  pielęgnacją.

Zdjęcie zostało przesłane i zamieszczone za zgodą rodziców Dorotki