Ostatnie pożegnanie naszej Pani Doktor Anny Norowskiej-Kiecy

  W sobotę – dnia 25 sierpnia 2018r. o godzinie 15:30 w Parafii pw. Św. Bartłomieja w Kudowie-Czermnej, odbędzie się Ostatnie Pożegnanie naszej ukochanej Pani Ani.

 

   Niespodziewanie odeszła od nas Wielka Postać o znaczącym wkładzie w życie naszego miasta.
Łączymy się z Rodziną w smutku i żałobie.
Pani Ania, bo tak ją nazywaliśmy, to ciepła mama, babcia, żona, przyjaciel, znajoma, a przede wszystkim Osoba, bez której Kudowa nie będzie już taka sama; wieloletnia szanowana, skromna Pani Doktor; wieloletnia Przewodnicząca Stowarzyszenia ,,Rozwój” działająca na rzecz naszego miasta;  społeczniczka, którą można było spotkać często ,,pod namiocikiem” sprzedającą cegiełki;…. Pani Ania wyścieliła Kudowę swoimi cegiełkami…- a tych ,,cegieł” jest wiele, i gdyby nie przedwczesne odejście – byłoby ich znacznie więcej.

Odejście Pani Ani jest dla nas ogromną stratą.  Pozostawiła jednak po sobie miłe wspomnienia, mądrość i przykład dla nas wszystkich, jak należy postępować, by żyć wiecznie pośród nas – w naszych umysłach i sercach – zapisując się godnie w naszej historii.
Pani Aniu, dziękujemy Pani za wszystko; za te dobre emocje, za te zdrowe fundamenty, na których ,,porozrzucała” Pani te piękne cegiełki, o które musimy obecnie wszyscy zatroszczyć się tak, jak troszczyła się o nie Pani.
Nie zdążyłam Pani ofiarować mojej książki, w której się Pani znalazła, jako że należy Pani do naszej Wielkiej Rodziny Kudowskiej. Na zawsze pozostanie Pani w naszych sercach.
/GK/

Marta Midor-Burak

 

* * *

WIELKA STRATA
Kudowa – Zdrój straciła przedwcześnie znakomitego Obywatela i działacza społecznego. Anna Norowska-Kieca miała dopiero 67 lat, to jest dobry okres do pracy społecznej  i samorządowej. Niestety ta znakomita obywatelka, była Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Kudowie-Zdroju, nagle  i niespodziewanie odeszła …
W Zmarłej tracimy dobrego człowieka, bardzo wyczulonego na potrzeby innych ludzi. Była inspiratorką wielu potrzebnych akcji społecznych w Kudowie-Zdroju, które nie tylko inicjowała, ale potrafiła doprowadzić do dobrego finału.
To właśnie Ś.P. Annie Norowskiej-Kiecy  zawdzięczamy takie ważne inicjatywy społeczne jak np. Aleja Jana Pawła II,  czy tablicę pamiątkową poświęconą Janowi Pawłowi II, która jest zawieszona na ścianie domu zakonnego w Kudowie.
Pozostanie w mojej pamięci na zawsze jako niezwykle szlachetna i dobra Osoba, która  zawsze była gotowa do pracy dla innych ludzi. Rodzinę i wszystkich mieszkańców Kudowy-Zdroju proszę o przyjęcie szczerych wyrazów głębokiego współczucia.
Julian Golak – Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

 

* * *

               Do Ani Norowskiej-Kiecy i Jej Rodziny

22 sierpnia 2018r zmarła Anna Norowska-Kieca, piękna postać kudowska. Filozof Skoworoda  powiedziałby : nie umarła, lecz znalazła się w świecie niewidzialnym. Z naszego – jeszcze widzialnego świata – ślemy Ci podziękowanie  za to, że zawsze myślałaś i działałaś tak, by innym ludziom pomóc, by życie nasze było lepsze . Byłaś dobra, optymistyczna, wzmacniałaś w ludziach nadzieję. Dzięki Tobie nie jeden z nas ma lepsze zdrowie , więcej wiary w ludzi Miałem szczęście pracować z Tobą, byłaś znakomitym lekarzem  i wiele dzieci z różnych stron kraju zawdzięcza Ci poprawę zdrowia. Twoja opiekuńczość wobec zwierząt uczyła ludzi wrażliwości na los zwierząt. Byłaś wzorowym radnym i wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej Kudowy Zdroju. Pokora z jaką na bolących nogach stałaś w Parku Zdrojowym by zbierać dary dla osób niepełnosprawnych lub na przedsięwzięcia społeczne powinna zapisać się historii naszego miasta i być zawsze najlepszym przykładem. Po stokroć  dziękujemy Ci, Aniu ! .
Bronisław MJ Kamiński