Almanach Kudowski Nr 25 i Skrzynia Czasu

Poiniżej zamieszczamy tekst, jaki przesłany został do nas od Redakcji Almanachu Kudowskiego. Żałujamy, że kwartalnik ukaże się dopiero po wyborach, gdyż wielu Kudowian kolekcjonowało i o czytało go ze względu na bogatą, historyczno-kulturową oraz rzeczową i obiektywną treść w sprawach aktualnych gminy. Z niecierpliwością czekamy również na książkę historyczną ,,Skrzyna Czasu”, tym bardziej, że znajdą się w niej sylwetki i wydarzenia, o których świat nie powinien zapomnieć. /Red/.

 

 

                                         Almanach Kudowski Nr 25 i Skrzynia Czasu

 

Do redakcji Almanachu Kudowskiego wpłynęło pytanie: kiedy ukaże się nr 25-ty Almanachu. Dziękuje panu Bronisławowi MJ Kamińskiemu za książkę pt „Kilkoro z nas”. Ta piękna książka trochę zastąpiła mi Almanach , już ją przeczytałem. Czekam na Almanach i na następną książkę . Kiedy się ukażą? ( podpis znanego kudowianina).

Odpowiedź: Wydawanie Almanachu to duży koszt finansowy i czasowy. Nadszedł czas do oddechu. Okres wyborów, to także dobra pora na wyciszenie Almanachu, walki było dużo, w miarę kulturalnej, teraz  niech inni myślą, piszą i działają. Almanach ukaże się po wyborach, czyli w grudniu 2018.
Dziękuję za sympatyczne słowa o książce „Kilkoro z nas”. Następna książka mogłaby się ukazać pod koniec tego roku, gdyby znaleźli się sponsorzy na pokrycie kosztów druku, na przykład  za zamieszczenie ogłoszeń lub innych tekstów do uzgodnienia. Samemu będzie mi trudno pokryć wszystkie koszty. Ogłoszenia takie są dowodem wspierania kultury i działań dla upamiętnienia życia tu i teraz. W najbliższej książce będą eseje historyczno-filozoficzne oraz sylwetki kudowskie i dolnośląskie  – w kontekście dzisiejszego świata. Tytuł roboczy :
Skrzynia Czasu. Gdyby ktoś zechciał wesprzeć druk tej książki poprzez danie ogłoszenia, to pozwoli domknąć Skrzynię  i także  ją wzbogacić. Wielu z nas ma powody, by coś lub  kogoś upamiętnić, szczególnie w rodzinie. Okazją do tego, by zamieścić zdjęcie domu, wydarzenia, osoby bliskiej i dobre słowa jest książka Skrzynia Czasu. Będzie to dodatkowe  wzbogacenie Skrzyni ,żeby świat  tego nie zapomniał. Można połączyć przyjemne z pożytecznym. Podaję mój telefon : 609 981 995.
Red.nacz. Bronisław MJ Kamiński