NIEZWYCZAJNE SPOTKANIE Z PROFESOREM RYSZARDEM KRASNODĘBSKIM

                                      Piknik zwyczajny – niezwyczajny

 

  Dnia 19 maja 2018 roku w Parku Rozrywki  odbył się piknik wspólnotowy. Pomysł zorganizowania takiego pikniku pojawił się w Klubie Seniora na spotkaniu stowarzyszenia ,,Obywatelska Kudowa-OK z mieszkańcami już na początku tego roku.

 

    Intencja jaka przyświecała mieszkańcom była taka, by zrobić spotkanie – takie zwyczajne ,,ogniskowe”, przy piwku, grillu, dobrej muzyce i w miłej atmosferze mieszkańców Kudowy-Zdroju.  A że spotykamy się ze znajomymi coraz mniej, wychodzimy z domu coraz mniej, a sezon zbliżył się wielkim krokiem – piknikowanie należało zacząć!
I całkiem zwykły piknik okazał się niezwykły.

    A stało się to również za sprawą wizyty naszego Gościa, Wielkiego Autorytetu – Profesora  Ryszarda Krasnodębskiego, którego poznałam całkowicie ,,przypadkowo” dużo wcześniej (choć na marginesie uważam, że nie ma przypadkowych spotkań – każdy spotkany człowiek pozostawia ślady w naszym życiu, które są dla nas kolejnym drogowskazem).
Los sprawił, że znowu  (,,przypadkowo”)  spotkałam Profesora właśnie w ten dzień i zaprosiłam na…- zwykły piknik.
  Profesor przyszedł!  Jak zwykle skromny;  kroczył pocichutku z elegancją i klasą człowieka, od którego emanuje ciepło,  i jakby to nazwać…? – powiew świeżości. Tak. Profesor właśnie taki jest. Zwyczajny-niezwyczajny człowiek. Ma 93 lata, a duszę nastolatka przepełnionego dobrą energią.

Warto przypomnieć, że Profesor Krasnodębski – matematyk, ekonomista, autor ponad 30 prac z zakresu matematyki, ekonomii i spraw społecznych,  żołnierz AK w czasie II wojny, walczący w partyzanckim oddziale „Piona” – to człowiek, który zdobył najwyższy szacunek dzięki wyjątkowej fachowości, dokonaniom naukowym, społecznym pasjom, a w szczególności zasadom moralnym, uczciwości i szerokim horyzontom, które przyświecają mu w życiu. Jak powiedział: ,,w życiu ogromne znaczenie odgrywa syntetyczne myślenie”, a receptą na formę i  długowieczność są ,,dobre geny i zdrowe życie”.
 Bardzo miło spędziliśmy wczorajsze spotkanie w towarzystwie Profesora. Każdy z nas z zaciekawieniem słuchał opowieści o życiu, recepcie na zdrowie,  i o tym jak Profesor z plecakiem przemierzał Wybrzeże Bałtyckie wzdłuż, a Kotlinę Kłodzką i okolice wszerz.
 I właśnie do tego służą pikniki, na których spotyka się ludzi całkiem nieprzypadkowo, a każdy obok nas – to  nieprzypadkowy i niepowtarzalny człowiek.

 

 

Piknik odbył się dzięki gościnności Pani Agnieszki – właścicielki Parku Rozrywki; dzięki Wojtkowi  Helińskiemu, który wyposażył nas w sprzęt nagłaśniający; dzięki ,,Duetowi” muzycznemu składającemu się z cudownych, utalentowanych chłopaków:  Pierre’a i Witka; dzięki Restauracji ,,Kosmiczna” (na którą zawsze można polegać); Pani Magdzie Zacher prowadzącej Stołówkę Szkolną, która przygotowała jedzonko pierwsza klasa!

 

Kto nie był – niech żałuje!
Dziękujemy Wam Wszystkim za miłe i nieprzypadkowe spotkanie.
Do zobaczenia!
Marta Midor-Burak
Stowarzyszenie 

Zdjęcia wykonał uczestnik piknikowania Henryk Cholawski – Stowarzyszenie OK