Kudowski Jarmark Bożonarodzeniowy

  Dnia 9 grudnia 2017r. uczestniczyliśmy w Kudowskim Jarmarku Bożonarodzeniowym.
Na tę okoliczność kudowski zespół Hejszowina – przygotował nam ucztę dla uszu i duszy – i wyśpiewał nam przepięknie kolędy w sali koncertowej w Pijalni Zdrojowej.  Zespół niedawno powrócił z tournee po Gruzji w nowych, pięknych strojach, które mieliśmy okazję podziwiać teraz wraz z naszymi artystami.
Co prawda skład zespołu był nieco ,,odchudzony”, ale zapewne będziemy mogli niebawem oglądać go w całej okazałości (Kaśka wracaj!).

Nasz Kolega Radny Pan Tadeusz Szałęga – wieloletni Prezes HDK – podziękował serdecznie  Zespołowi Hejszowina, który z okazji 45-lecia istnienia Klubu HDK uświetnił tę ważną dla krwiodawstwa kudowskiego okoliczność. Podziękowania od Tadeusza trafiły również na ręce  Dyrektora Skansenu na Pstrążnej Pana Marka Biernackiego, który zawsze chętnie deklaruje współpracę w prowadzeniu wszelkich uroczystości i inicjatyw, tak ważnych dla życia naszej Gminy.

 

 

  Po kolędowaniu obejrzeć można było Jasełka z udziałem dzieci z Przedszkola im. Kubusia Puchatka, w które przygotowanie zaangażowała się Pani Ewa Jankiewicz. Występ dzieci sprawił uczestnikom wiele radości, a rodzice, dziadkowie i wszyscy obecni mogli poczuć prawdziwy klimat przedświąteczny.
Kochane Dzieci, Pani Ewo! – dziękujemy Wam serdecznie za trud i wysiłek w przygotowanie spektaklu, który uwrażliwia nasze dusze, łączy i  integruje.

 

 

 

Nie sposób zapomnieć o suto zastawionych stoiskach w Parku Pod Blachą, które przedstawiały prace wykonane przez członków Kudowskiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym, przez osoby zaangażowane w twórczość wyrosłą na spotkaniach w Bibliotece Miejskiej i Cyganerii, oraz stoiskach z wyrobami lokalnymi i  z pobliskich gmin. Wszyscy wytrwale i dzielnie promowali nasze ,,małe ojczyzny”, nasze lokalne kręgi inicjatyw,  i nie zważając na panujący mróz ochoczo z uśmiechem witali gości przy stoiskach.


Organizatorom, Wszystkim zaangażowanym Mieszkańcom – wielkie dzięki za Wasz wysiłek, trud i chęci.  (redakcja GK).