Przystankowa Kudowa

                                                  Przystankowa Kudowa

 

Często się mówi, że „punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia”.
W Kudowie natomiast, jak się korzysta z komunikacji autobusowej, to z siedzenia autobusu pasażer widzi taki oto widok przystanków autobusowych!

 

Przystanek początkowy na ul. 1 Maja

Przystanek autobusowy przy ul. Zdrojowej

Jak widać z powyższych zdjęć, tablice te są nieestetyczne i  koszmarne. Trudno się zorientować, gdzie i dokąd kursują autobusy. Na przystanku początkowym tablicę postawił PKS w Kłodzku i umieścił na niej tylko swoje kursy oraz kursy D.A., nie uwzględniając innych kursów (do Warszawy, Łodzi, Katowic itd.), czy też kursów innych firm do Wrocławia. Często słychać na tych przystankach, jak Czesi komentują taki stan tych tablic. Nie są to komentarze pozytywne. Z powyższego wynika, że istnieje potrzeba umieszczenia jednej tablicy informacyjnej na przystanku początkowym z uwzględnieniem wszystkich kursów autobusowych. Tablice powinny służyć rzetelnej informacji o możliwościach komunikacyjnych.
Dodatkowo pożądanym jest, by zamieścić na nich również kursy pociągów wyjeżdzających z Kudowy.
Wprawdzie zadanie jest bardzo skomplikowane, jednakże uważam, że warto pochylić nad nim czoła, by wyjść na przeciw oczekiwaniom społecznym.

Henryk Cholawski
Stowarzyszenie OK!

 

_____________________________________________


W dniu dzisiejszym, tj. 18 listopada br. odbyło się spotkanie Stowarzyszenia ,,Obywatelska Kudowa”.
Stowarzyszenie postanowiło wystąpić w sprawie, o której pisze w powyższym artykule wiceprzewodniczący OK! Pan Henryk Cholawski – z pismem urzędowym do PKS – Kłodzko.
Liczymy na pozytywne reakcje w tym względzie.
Stowarzyszenie ,,OK”