Mieszkańcy dla Joli

P1070645

 

      W upalną sobotę 8 sierpnia odbyła się z inicjatywy mieszkańców w Parku Rozrywki przy ul. Słonecznej w Kudowie-Zdroju festyn charytatywny.

Celem  było niesienie pomocy  Joli – naszej mieszkanki, która została doświadczona losem osoby niepełnosprawnej. Zamierzeniem był zakup profesjonalnego wózka inwalidzkiego, ułatwiającego poruszanie się  naszej koleżanki.
W przedsięwzięcie zaangażowało się  wielu mieszkańców, restauratorów, przedsiębiorców, którzy wsparli Jolę swoją ofiarnością. Zespoły kudowskie: Heyszovina, Agawa, BTS, wspaniały duet muzykalnej dziewczyny z chłopakiem grającym na gitarze,  również postanowiły  dać coś od siebie.

Komitet Organizacyjny Mieszkańców, Klub HDK, ekipa Parku Rozrywki, Stowarzyszenie KSPON, , OSP Czermna, Młodzi Strażacy, Straż Graniczna, Klub Kudowa Rally, chłopaki z Kudowskich Serc, Szpital Jagusia, Referat Zarządzania Funduszami i Promocji Urzędu Miasta w Kudowie-Zdroju  – wszyscy stanęli na wysokości zadania, by dołożyć swoją cegiełkę.
Artur, potocznie zwany  Ojcem Dyrektorem oraz Dyrektor Muzeum Kultury Ludowej Podwzgórza na Pstrążnej Pan Marek, swoją profesjonalną konferansjerką potrafili wykrzesać z ludzi wszelkie dobro, aby zasilić ten szlachetny cel.

I Kochani … Udało się.  Będzie wózek.  Wszyscy radujemy się z Jolą.
Co pokazał nam ten piękny z zamierzenia i skutku dzień?
Uzmysłowił nam wszystkim, że pomimo pogody, która nie zachęcała do wyjścia,  społeczność kudowska stanęła na wysokości zadania i pokazała z jak Wielkich Ludzi i o jak Wielkich Sercach się składa. Pobliscy mieszkańcy, hotelarze i restauratorzy ,,przymrużali uszy” na dobiegające ich hałasy, bo wiedzieli, że to wszystko w szlachetnej sprawie.  Przyjezdni i turyści  również poczuli się dobrze wśród  nas, mieszkańców Kudowy.
Nasza Jola odczuła wielką moc  i  dziś wie, że nie jest sama;  wie, że ma wokół siebie samych życzliwych ludzi, na których może liczyć, a którzy nie szczędzili swojej ofiarności i daru Wielkich Serc.

Kochani!  Nie sposób dziękować Wam Wszystkim z osobna, bo jest Was aż tylu, że trzeba dziękować całej Kudowie.
W imieniu Joli, jej rodziny dziękujemy Wam szlachetni Kudowianie! Organizatorzy